אימון ליחידים ולקבוצה על ידי סוסים במרכז ובשפלה

אימון אישי וקבוצתי באמצעות סוסים

 

הסוסים  הם החיות  המתאימות ביותר לתהליכי אימון ליחיד ולקבוצה, משום שהם מתקשרים היטב עם בני אדם, קולטים את תחושותיהם ואופיים ומקרינים זאת החוצה, מהווים מקור למוטיבציה ועידוד לפעולה. הסוסים הם מקור של חיזוק אמצעי התקשורת הלא מילולית עם המתאמן. האימון ליחיד ולקבוצה על ידי סוסים,   מאפשר לאנשים להתמודד עם קשיים, לחזק את ביטחונם העצמי ולבחון לעומק את התנהגותם ועולמם הפנימי.

כיצד מתנהל האימון האישי והקבוצתי

במהלך האימון, המתאמנים יוצרים קשר עם הסוס בצורה חופשית, ולרוב מבלי לרכב עליו. המשתתפים לומדים לתקשר עם הסוסים ולהתמודד תוך כדי כך עם סיטואציות בלתי שגרתיות, ביצוע של משימות וכו'. המאמן מסייע למשתתפים להבין את התחושות העולות במפגש עם הסוסים ולתרגם אותם לתובנות בתחומים שונים של החיים.

למה האימון הוא באמצעות סוסים?

הסוס הוא סמל לכוח, אצילות, יופי וכבוד. הסוס הינו חיה מדהימה שיכולה לקחת את המטופל למקומות פנימיים נסתרים, לסייע לו לרפא את פצעי העבר, לשאת פניו אל העתיד ולהתחבר לתכלית חייו. באמצעות התקשורת הלא מילולית בין המתאמן לסוס, הוא יכול לשפר את יכולתו הקוגניטיבית ולהכיר את עצמו טוב יותר.

מה הם היתרונות של האימון על ידי סוסים?

האימון באמצעות סוסים עוזר בטיפול  בבעיות קשב וריכוז בקרב ילדים, מתבגרים ומבוגרים, משפר מיומנויות תקשורת, מעלה  את הדימוי העצמי, מעמיק את התודעה,  מפתח את היכולת של פתרון בעיות ובקבלת החלטות, מסייע בנתינה של אמון, בדחייה של סיפוקים, בהתמודדות עם תסכולים  וכו'. הסוסים משקפים לאדם את פנימיותו ומאפשרים לו להבין את עצמו טוב יותר. בתהליך האימון, הסוס חושף בפני המתאמן את הדברים שעליו לעבוד עליהם ומה עליו לעשות למימוש יעדיו. הסוס אינו שופט את האדם אלא מקבלו ומעניק לו בטחון ומוטיבציה להצליח.

מי הוא קהל היעד של האימון עם סוסים?

האימון הוא אישי או קבוצתי ומתאים לכל מי שרוצה לעשות שינוי בחייו: בעלי מקצועות חופשיים, מטפלים, עקרות בית, בעלי חברות וכו'.

אימון אישי -  למתאמן היחיד, האימון מסייע בשיפור יחסי אנוש, התגברות על פחדים, שיפור הדינאמיקה המשפחתית, איזון בין משפחה ועבודה ועוד. בקרב הורים למתבגרים האימוןעוזר לחדד את יכולת ההקשבה, ההבנה, האמון והתמיכה שבין ההורים לילידיהם המתבגרים. עבור המתבגרים עצמם הסדנא מטפלת בבעיות של דימוי עצמי, גיבוש זהות, עמידה בציפיות ודרישות, מיניות, אחריות וכו'. בנוסף,  באימון האישי עם הסוסים ניתן לשפר יכולות מוטוריות, איזון הגוף וכו'.

אימון מקצועי –  בתחום המקצועי, האימון עוזר לפתח כישורי הנהגה, להציב  יעדים ולהגשימם, לפתח יחסי אנוש טובים וכו'. ארגונים נעזרים בתהליך האימון עם סוסים לגיבוש צוות העובדים, לחזק את הייחודיות של כל אחד מהעובדים, לפתח כושר מנהיגות, יכולות תקשורת מילולית ולא-מילולית, חיזוק האמון באנשים, חיזוק היצירתיות ועוד.

באילו מקומות אפשר להשתתף בסדנת אימון עם סוסים?

אימון עם סוסים דורש מיומנות וידע של איש מקצוע שעבר הכשרה בתחום. כדאי להשוות בין חוות סוסים שונות הכוללות מפגשי אימון אישי וקבוצתי ברמה גבוהה עם תוצאות בשטח. אפשר לקבוע פגישת היכרות ולבדוק את הכימיה עם המאמן, מה הם תכני הסדנא, כמה זמן היא נמשכת וכו'.


| האימון || סוסים || וכו |
   

 

חג שמח

*חוות המאלף מזמינה אתכם לטיול רכיבה בשטח למשפחות, זוגות וקבוצות

 

*חדש חדש חדש

חוות המאלף מופיעה ב WAZE

 

*טיוליים רומנטיים לזוגות בנוף עוצר נשימה שכולל עצירה בשטח עם פירות ושתייה קרה/חמה