אימון ליחידים ולקבוצה על ידי סוסים במרכז ובשפלה

אימון ליחידים ולקבוצה על ידי סוסים

 

הסוסים הינם בעלי חיים אידיאלים לעבודת אימון אישי וקבוצתי, בהיותם חיות חברותיות, אינטליגנטיות, בעלות רגישות גבוהה ויכולת תמיכה והנעה קדימה. הסוסים מהווים אמצעי טיפול ושיפור התקשורת הבלתי מילולית עם המתאמן. האימון ליחיד ולקבוצה על ידי סוסים,   מאפשר לאנשים להתמודד עם קשיים, לחזק את ביטחונם העצמי ולבחון לעומק את התנהגותם ועולמם הפנימי.

כיצד מתנהל האימון עבור יחידים וקבוצות

לאורך האימון, המשתתפים מתקשרים עם הסוס בצורה חופשית, ולרוב מבלי לרכב עליו. המשתתפים לומדים לתקשר עם הסוסים יחד עם התנהלות במצבים שונים ובלתי מוכרים, תוך שימוש בכלים שונים. המאמן מדריך את המתאמנים ומשוחח עמם על הדברים שצפים במהלך האימון כדי שיוכלו ליישמם בתחומים שונים של החיים.

מדוע דווקא סוסים?

הסוס מייצג תכונות של עוצמה, אלגנטיות, אומץ וסבולת. הסוס הוא בעל חיים מיוחד שמוביל אל נבכי הנפש, מסייע לפתור את בעיות ולממש פוטנציאל. על ידי התקשורת הלא מילולית בין האדם לסוס, משתפרת רמת החשיבה והמודעות שלו.

מה הם היתרונות של האימון על ידי סוסים?

האימון באמצעות סוסים עוזר בטיפול  בבעיות קשב וריכוז בקרב ילדים, מתבגרים ומבוגרים, משפר מיומנויות תקשורת, מחזק את הביטחון העצמי, מעמיק את התודעה,  מפתח את היכולת לפתור בעיות ולקבל החלטות, מחזק את המשמעת העצמית, הופך את האדם לאסרטיבי יותר, מפתח יכולת אמפתיה ועוד. הסוסים מאפשרים למטופל להתבונן פנימה ולהיות בעל מודעות גדולה יותר. במהלך האימון, הסוס חושף בפני המתאמן את הדברים שעליו לעבוד עליהם ומה עליו לעשות למימוש יעדיו. הסוס הוא ניטרלי, לא ביקורתי ולכן המתאמן שואב ממנו כוח להצליח.

מי הוא קהל היעד של האימון עם סוסים?

האימון מתאים לבודדים וקבוצות מכל הסוגים: עורכי דין, מנהלים, פסיכולוגים,  מהנדסים, מורים, הורים, מתבגרים ועוד.

אימון אישי -  למתאמן היחיד, האימון עוזר לחיי החברה, לקריירה, לזוגיות, לתקשורת עם הילדים וכו'. עבור הורים למתבגרים האימוןעוזר לחדד את יכולת ההקשבה, ההבנה, האמון והתמיכה שבין ההורים לילידיהם המתבגרים. עבור המתבגרים האימון מסייע בטיפול בסוגיות כמו בטחון, הצורך לפתח זהות, עמידה בציפיות ודרישות, מיניות, אחריות וכו'. בנוסף,  באימון האישי עם הסוסים ניתן לשפר   מוטוריקה, קואורדינציה, יציבה ועוד.

אימון מקצועי –  בתחום המקצועי, האימון מסייע לשפר את יכולת המנהיגות, להגדיר מטרות וליישמן, לשפר יחסים עם לקוחות ועוד. חברות יכולות להירשם לסדנאות עם סוסים לגיבוש צוות העובדים, לחזק את הייחודיות של כל אחד מהעובדים, לפתח כושר מנהיגות, יכולות תקשורת מילולית ולא-מילולית, חיזוק האמון באנשים, חיזוק היצירתיות ועוד.

היכן כדאי לעבור אימון עם סוסים?

אימון עם סוסים דורש מיומנות וידע של איש מקצוע שעבר הכשרה בתחום. כדאי להשוות בין חוות סוסים שונות בהם יש מסלולי אימון אישי וקבוצתי מקצועיים ומועילים שעשויים לשנות לכם את החיים. רצוי לקבוע פגישת התרשמות לבדיקת התקשורת עם המאמן, מה הם תכני הסדנא, כמה זמן היא נמשכת וכו'.


| האימון || סוסים || וכו |
   

 

חג שמח

*חוות המאלף מזמינה אתכם לטיול רכיבה בשטח למשפחות, זוגות וקבוצות

 

*חדש חדש חדש

חוות המאלף מופיעה ב WAZE

 

*טיוליים רומנטיים לזוגות בנוף עוצר נשימה שכולל עצירה בשטח עם פירות ושתייה קרה/חמה