אימון ליחידים ולקבוצה על ידי סוסים במרכז ובשפלה

אימון אישי וקבוצתי באמצעות סוסים

 

הסוסים הינם בעלי חיים אידיאלים לעבודת אימון ליחיד ולקבוצה, משום שהם מתקשרים היטב עם בני אדם, קולטים את תחושותיהם ואופיים ומקרינים זאת החוצה, מהווים מקור למוטיבציה ועידוד לפעולה. הסוסים מהווים אמצעי טיפול ושיפור התקשורת הלא מילולית עם המתאמן. האימון ליחיד ולקבוצה על ידי סוסים, מסייע להתגבר על מכשולים, להתחבר למקומות עמוקים בנפש ולראות את השתקפותה  במראה.

כיצד מתנהל האימון האישי והקבוצתי

במהלך האימון, המתאמנים יוצרים קשר עם הסוס בצורה חופשית, ברכיבה וגם על הקרקע. המתאמנים משלבים את התקשורת עם הסוסים ולהתמודד תוך כדי כך עם סיטואציות בלתי שגרתיות, ביצוע של משימות וכו'. המאמן מסייע למשתתפים להבין את התחושות העולות במפגש עם הסוסים ולתרגם אותם לתובנות בתחומים שונים של החיים.

מדוע דווקא סוסים?

הסוס מייצג תכונות של עוצמה, אלגנטיות, אומץ וסבולת. הסוס הוא בעל חיים מיוחד שמוביל אל נבכי הנפש, מסייע לפתור את בעיות ולממש פוטנציאל. על ידי התקשורת הלא מילולית בין האדם לסוס, הוא יכול לשפר את יכולתו הקוגניטיבית ולהכיר את עצמו טוב יותר.

מדוע כדאי לעבור את האימון על ידי סוסים?

האימון באמצעות סוסים מסייע לטפל בבעיות קשב וריכוז בגילאים שונים, מסייע לחזק  מיומנויות תקשורת, מעלה  את הדימוי העצמי, מעמיק את התודעה,  מפתח את היכולת של פתרון בעיות ובקבלת החלטות, מסייע בנתינה של אמון, בדחייה של סיפוקים, בהתמודדות עם תסכולים  וכו'. הסוסים מאפשרים למטופל להתבונן פנימה ולהיות בעל מודעות גדולה יותר. בתהליך האימון, הסוס מהווה את המראה של האדם המאפשרת לו לגלות את מה שצריך לשפר ולפעול להשגת מטרותיו. הסוס אינו שופט את האדם אלא מקבלו ומעניק לו בטחון ומוטיבציה להצליח.

מי הוא קהל היעד של האימון עם סוסים?

האימון מתאים לבודדים וקבוצות מכל הסוגים: עורכי דין, מנהלים, פסיכולוגים,  מהנדסים, מורים, הורים, מתבגרים ועוד.

אימון אישי -  מבחינה אישית, האימון מסייע בשיפור יחסי אנוש, התגברות על פחדים, שיפור הדינאמיקה המשפחתית, איזון בין משפחה ועבודה ועוד. בקרב הורים למתבגרים האימוןעוזר לחדד את יכולת ההקשבה, ההבנה, האמון והתמיכה שבין ההורים לילידיהם המתבגרים. עבור המתבגרים האימון מסייע בטיפול בסוגיות כמו בטחון, הצורך לפתח זהות, עמידה בציפיות ודרישות, מיניות, אחריות וכו'. בנוסף,  באימון האישי עם הסוסים ניתן לשפר   מוטוריקה, קואורדינציה, יציבה ועוד.

אימון מקצועי –  מבחינה מקצועית, האימון עוזר לפתח כישורי הנהגה, להציב  יעדים ולהגשימם, לפתח יחסי אנוש טובים וכו'. ארגונים נעזרים בתהליך האימון עם סוסים לגיבוש צוות העובדים, לחזק את הייחודיות של כל אחד מהעובדים, לפתח כושר מנהיגות, יכולות תקשורת מילולית ולא-מילולית, חיזוק האמון באנשים, חיזוק היצירתיות ועוד.

באילו מקומות אפשר להשתתף בסדנת אימון עם סוסים?

אימון עם סוסים נערך על ידי מאמנים שהוכשרו לכך ורצוי לבדוק חוות סוסים שונות בהם יש מסלולי אימון אישי וקבוצתי ברמה גבוהה עם תוצאות בשטח. אפשר לקבוע פגישת היכרות ולבדוק את הכימיה עם המאמן, מה הם תכני הסדנא, כמה זמן היא נמשכת וכו'.


| האימון || סוסים || וכו |
   

 

חג שמח

*חוות המאלף מזמינה אתכם לטיול רכיבה בשטח למשפחות, זוגות וקבוצות

 

*חדש חדש חדש

חוות המאלף מופיעה ב WAZE

 

*טיוליים רומנטיים לזוגות בנוף עוצר נשימה שכולל עצירה בשטח עם פירות ושתייה קרה/חמה