רכיבה טיפולית במרכז ובשפלה

חוות המאלף - חוות סוסים המתמחה ברכיבה טיפולית, בשיתוף פעולה עם קופ"ח

חוות המאלף פונה לילדים, נוער ומבוגרים השואפים להתמודד עם אתגרים שונים. תחום הרכיבה הטיפולית הוא תחום ייחודי. זהו תחום המשלב טיפול, חינוך וספורט עם היבטים גופניים ונפשיים.
הסוס מהווה כלי טיפולי מרתק. ניתן לטפל בו, לרכוב עליו, לבחון את התנהגותו וכן ללמד אותו וללמוד ממנו. הקשר שנוצר בין הסוס הגדול והאצילי לבין המטופל, פותח דלת לעולמו הפנימי של המטופל ומעניק גישה חדשה להתמודדות עם קשיים בכל התחומים.
הרכיבה הטיפולית משלבת בתוכה היבטים רגשיים, פיסיולוגיים וחברתיים והוכיחה עצמה ככלי טיפולי יעיל ואמין למגוון רחב של בעיות. למעשה, ברכיבה טיפולית ניתן ללמד את הרוכב להכיר ביכולותיו, להיות מסוגל להתמודד עם קשיים והכי חשוב - להאמין בעצמו.הטיפול נעשה דרך עולם הסוסים

שיטת הרכיבה הטיפולית מיועדת לכל הגילאים וידועה ביתרונותיה הרבים, כגון:

שיפור היציבות, שיווי משקל וקואורדינציה, שיפור מוטוריקה גסה ועדינה, מנחי גוף וחזרה לקו האמצע, חיזוק חגורת כתפיים, חיזוק הביטחון העצמי והמודעות, שיפור תקשורתיות ואינטראקציה חברתית, פיתוח ושיפור כישורים גופניים, שיפור יכולות קוגניטיביות, חיזוק עצמאות ויציבות רגשית, תורם לטיפול בבעיות קשב וריכוז.

רכיבה טיפולית- המטרה להכשיר את המטופלים לרכיבה ברמה בסיסית ושליטה מלאה בסוסים, התורמת לחיזוק הביטחון והדימוי העצמי, קשב ריכוז, בעיות התנהגות תקשורת מילולית ובלתי מילולית, שליטה עצמית, סף תסכול וכבוד לאחר.

מיומנויות אלו מאפשרות למטופל להצליח ביצירת קשר עם הסוס תוך הבנה ולמידה של צורכי הסוס. בנוסף התלמיד מפתח אחריות, סבלנות והדדיות.

          

 

הימצאות בקרב הסוס, חיה גדולה, עוצמתית ולעיתים מסוכנת מחייבת הכרה וקבלה של כללי בטיחות, חוקים שונים וגבולות. באמצעות שמירה על שלום הרוכבים והסוסים ניתן לשפר מיומנויות כגון שליטה עצמית, קבלת סמכות, חוקי חווה ומשם, חוקי חברה ומודעות לעצמי ולאחרים במרחב.
לטיפול באמצעות סוסים יתרונות רבים, הרבה פעמים תהיה התנגדות להיעזר בטיפולים שגרתיים ובמפגש הטיפולי בחווה נחשפים לסוסים כמתווכים ומעוררי עניין ליצירת קשר עם איש הטיפול ובכך גדלה האפשרות ליצירת קשר טיפולי עמוק ומשמעות.

בזמן המפגש עם הסוס נעשה שיקוף ותיווך חוויות ההצלחה והלמידה אל תוך חיי היום יום של המטופל. המטרה ללמוד דברים חדשים על המסוגלות שלו והתמודדות עם קשיים.

הסוס מלמד אותנו המון על עצמינו
והכי חשוב מעניק לנו אהבה אין סופית וללא תנאי!


| רכיבה טיפולית || רכיבה טיפולית במרכז || רכיבת סוסים טיפולית |
   

 

חג שמח

*חוות המאלף מזמינה אתכם לטיול רכיבה בשטח למשפחות, זוגות וקבוצות

 

*חדש חדש חדש

חוות המאלף מופיעה ב WAZE

 

*טיוליים רומנטיים לזוגות בנוף עוצר נשימה שכולל עצירה בשטח עם פירות ושתייה קרה/חמה