[ חזרה ]

48051292_l

למי מיועדת רכיבת סוסים טיפולית

רכיבת סוסים טיפולית מיועדת ללא מעט אנשים, למעשה, רכיבה מתאימה לאנשים בעלי הפרעות קשב וריכוז לרבות ילדים קטנים המתקשים להתרכז או אנשים בעלי פוסט טראומה הרוצים לסגל ולהשיב לעצמם את עצמם נוכח העובדה כי הם חשופים לסוסים ולטיפול. במאמר הבא נעסוק לאו דווקא בבעיות האלו ומאידך, נבחר לעסוק בהבנה  אל מול הרכיבה הטיפולית ותוצאותיה.

קצת על רכיבה טיפולית

הרכיבה הטיפולית באה לטפל בכל הרבדים ובכל האנשים. מדברים על תקופת יוון ששם למעשה מתקיים תיעוד היסטורי על כך שאנשים טופלו באמצעות בעלי חיים ובפרט סוסים. הרבה לפני הספירה, עולה כי הערך הטיפולי באמצעות בעלי החיים לרבות הרכיבה, באים לידי ביטוי בשיפור בריאות ומדגישים כי כבר אז לא שימש הסוס ככלי תחבורה אלא הרבה מעבר לכך. הסוס הוא כלי לטיפול מרתק בפני עצמו. למעשה אפשר לדבר, להסתכל עליו וכמובן לרכוב עליו. היכולת ללמוד את חייו של בעל החיים כמו מנתקת את המטופל מבעיותיו ומפתח בפניו עולם פנימי אחר, עולם המקל על כל השאר. באמצעות עשייה וחוויה מתאים הטיפול לכל דורש הרוצה להשיג הצלחות המבוססות על שינוי הרגלים, התנהגויות וכד'.

רכיבה טיפולית לכל דורש

כאמור, רכיבה טיפולית מיועדת לכל דורש. רכיבה זו התפתחה כתחום רפואי בלא מעט מדינות ובפרט בישראל. השיטה פותחה באמצעות ושילובם של פסיכיאטרים, רופאים בטיפול בעיסוק וכל מה שמקנה שילוב זרועות ושיתוף פעולה ראוי למציאת או פתרון הבעיה. לימודי הרכיבה הם למעשה התפתחות בתחום הרפואי והם באים על מנת לסלק את המוגבלויות הפיזיות המתגלות לא פעם. מדברים למעשה לא רק על מוגבלות פיזית אלא גם על נפשית. מכאן שהטיפול מותאם למעשה לכל דורש. נכון להיום ,ניתן לראות כי הביקוש מתקיים בישראל ויש לא מעט בקשות להדרכה וטיפול באמצעות סוסים ורכיבה. לא מעט בוגרים וילדים מחפשים את השיטה להצלחה. הרעיון הוא להגיע לחוות עצמאיות אך גם לבתי ספר מובילים ולחוות את הטיפול בפן המקצועי ביותר. בסיכום דבר, הקשר הנקשר בין המטופל לבין בעל החיים ,מקנה למטופל פתחון לחיים חדשים ובעיקר חיים בריאים כפי שחווה הרבה לפני החמרתה של הבעיה אליה נקלע.


[ חזרה ]
   

 

חג שמח

*חוות המאלף מזמינה אתכם לטיול רכיבה בשטח למשפחות, זוגות וקבוצות

 

*חדש חדש חדש

חוות המאלף מופיעה ב WAZE

 

*טיוליים רומנטיים לזוגות בנוף עוצר נשימה שכולל עצירה בשטח עם פירות ושתייה קרה/חמה